O víkendu jsem se zajeli podívat na výstavu ForBikes. Byl jsem tam poprvé a docela mě to překvapilo. Akce byla větší, než jsem čekal, a protože to byl veletrh a trhem hýbou elektrokola, bylo to „babeta“, kam se podíváš. Já jsem se ale díval hlavně po vybavení a kolech na dlouhé výlety.

Brašny Ortlieb a Gravel Marin na stánku Azub

Klasika, brašny vypadaly dobře, testoval jsem, jak dobře drží podsedlová brašna, ale byla prázdná a přichycená jen na oko (popruhy neutažené).


Pluskový ocelák Niner a brašny Topeak na stánku Zookee

Údajně cestovatelské kolo pana majitele. Dle personálu stánku řídítka Salsa (nebo Jones?), gripy Ergon.

Batohy COXA

Zaujal mě batoh COXA. Patentovaný systém popruhů sice vypadá komplikovaně a chvilku jsem koumal, jak se do toho vlastně navléknout, batoh jsem ale na ramenou vůbec necítil. Jak mi bylo vysvětleno, je to vymyšlené tak, že váhu nesou klíční a hrudní kost. Otázkou je, jak to bude fungovat, když se batoh naloží.

Přiznám se, že při vícedenních vyjížďkách mě batoh na ramenou tlačí a tahá za trapézy, takže bych ten patent rád otestoval. Jen ta cena mě odrazuje, takže zatím počkám, minimálně než současný batoh přestane sloužit. Batoh se dle pána u stánku vozí na laufech Ski Classic, protože nebrání pohybu paží při soupaži.

Brašny MAX1 na gravelu Rockmachine

Výrobce MAX1 neznám, budu se muset podívat na nabídku. Dle provedením to vypadá spíše na segment pro méně náročné výlety. Na více gravelech (např. také Kellys) mě překvapila teleskopické sedlovka. Na mém hardtailu mi občas chybí, ale že bych jí potřeboval na gravelu?

Krásný Author Ronin

Zastavil jsem se také u stánku Author. Ronin je krásné kolo a občas po něm pošilhávám. Škoda jen, že na letošním SL modelu chybí inserty na přední vidlici. Že to jde i u carbonové vidlice, bylo vidět jinde.

U Treku mě přecházel zrak nejen z barev

Z krásných barev kol na stánku Trek skoro až přecházel zrak. Project One nabízí možnost výběru barvy na zakázku. Je to ale drahá sranda cca 15.000 – 30.000 Kč. Proto to asi nabízí pro kola v kategorii 100 kKč a výše.


Vrcholem pro mě byl stánek Bikebrothers a kolo Salsa Fargo

Pro mě trochu překvapivě s řídítky Jones (ale u BikeBrothers možná až ne tolik překvapivě, o to se mi kolo líbilo více), navěšeny brašny Apidura, vyladěné komponenty a sedlo Brooks. Další Salsa Cutthroat je také krásné kolo, finančně a celkově ale asi už mimo záběr normálního cestovatele.

SportArsenal ?

Pěkná byla expozice SportArsenalu, kde měli brašny navěšeny na bílých anonymizovaných kolech.

Pobavil mě přesmykač spuštěný ke šlapacímu středu, aby se brašna dala vůbec na kole vystavit, ach jo…tak radši dále..


Také jsem prošel stánky s oblečením

U Lawi jsem prodiskutoval materiály pro nové dresy Bikolky, u Sweepu zase nakoupil ponožky. Sweep jede, měl na veletrhu asi největší stánek s oblečením. Jen národní dresy by to chtělo doladit, možná kdyby se spojili s dresblog.cz? Zajímalo mě také oblečení Atex. Provedení vypadá skvěle, jen ten design by zase chtěl dotáhnout.


Celkově to byl povedený výlet. K viděné bylo hodně, chybělo mi ale více věcí zaměřených na dálkovou cykloturistiku. Mrzí mě, že jsem někde minul kolo SingleBe. Vstupné vyšlo na 200,- Kč, parkoviště stále 150,- Kč. Vstupné tam asi musí být, aby fungovalo i jako regulace počtu účastníků. V sobotu tam nebylo moc k hnutí, hezké počasí zafungovalo a hodně lidí vytáhlo ven.

Doplňuji pár dalších obrázků