Pinguin Topas (185 cm)

Na jaře jsem na webu nasdílel index spacáků. Parametry pro výběr byly: Syntetika, Váha <= 1500g, Dolní komfort <= 0 oC .


Po pečlivém průzkumu a možnosti si vybrané spacáky prohlídnout a vyzkoušet na výstavě stanů v Letňanech, jsem se rozhodl pro Pinguin Topas (185 cm). Tento spacák se sice původně nevešel do užšího výběru, protože papírově lehce nesplňoval váhové kritérium „do 1500 g“ (výrobce udává 1550 g), ale nakonec mi vyšel jako nejlepší volba s ohledem na poměr cena / výkon.

Ke spacáku jsem rovnou pořídil  kompresní nepromokavý obal Dry sack od Sea to summit.


Výsledná rozvaha pro celek spacák + nepromokavý obal je:

cena cca 3000 Kč (2200 + 800 Kč)
komfort -1 oC
slušná sbalitelnost a rozměry
celková váha v nepromokavém obalu Dry sack je 1380 g


Váha 1380 g mě překvapila a potěšila. Výrobce asi váhu 1550 g uvádí pro délku 195 cm.

Ohledně délky spacáku a výšky postavy. Sice jsem ve spacáku ještě nespal, ale já mám cca 176 cm a délka 185 mi přišla ok. Vytáhlejší kamarád, měřící 185 cm, se po vyzkoušení rozhodl pro délku spacáku 195. Při finálním rozhodování mezi Topasem a spacákem Ferrion Nightec 600 sehrálo dílčí roli i to, že jsem se v Topasu necítil tak stísněně v oblasti ramen. Vím, že spacák by měl být „na tělo“, ale prostě nemám rád, když jsem ve spacáku moc uškrcený a pokus se podrbat, skončí skutálením se z karimatky.Jinak originální kompresní obal spacáku je fajn. Dry sack jsem kupoval, protože to budu vozit na kole už bez dalšího obalu (a váhy), takto rovnou na nosiči.

Přidávám odkaz na pěknou recenzi spacáku.

Pevně doufám, že spacák papírové předpoklady potvrdí v terénu, recenzi po dostatečném otestování napíšu..