Na podzim jsme se podruhé zúčastnili podzimní klasiky ČT Author Cup 2017 v Jizerských horách. Z Bikolky se shodně jako loni účastnilo 6 závodníků.

Startovalo se z Josefova Dolu, končilo se tamtéž na stadionu. Pro mě, netradičního účastníka tohoto tradičního závodu, to byly změny, které neumím zhodnotit z pohledu historie závodu. Každopádně prostředí bylo hezčí.

Co mi letos chybělo, byly AC/DC na startu. To bylo na startu 2016 pěkné a udělalo to atmosféru. Zásadně lepší bylo počasí. Z cíle 2016 jsem se zmrzlý okamžitě pakoval, letos jsem si v klidu dal gulášek.

Výsledkově jsem úplně nenaplnil svůj cíl (pod 3 hod), nakonec jsem to dal za 3:05. Ztrácel jsem hlavně ve sjezdech (proti nějakým svým teoretickým možnostem), kde mi odvaha občas nedovolila zvolit rychlý pruh. Taky jsem jako obvykle přepálil začátek.

Na rozdíl od kamarádů z Bikolky, kteří si možná vyjeli i první startovní vlnu (první po elitě – profíkách) pro ročník 2018. Uvidíme, jaká dostaneme příště čísla. Deset minut ztráty na kamarády dělalo 300 míst ve výsledkové listině, závod je to vskutku masový. První rok byl trochu turistický, protože jsme jeli z poslední vlny. Letos jsme se nemuseli tolik prokousávat, když jsme se se zvoláním: “Sláva Bikolce” vydali nahánět elitní jezdce.

Přestože na Author Cup jedeme spíše na výlet a vyhlédli jsme si to jako uzavírací cyklo-akci sezóny, nakonec stejně všichni šlapeme, co to dá,.. je to asi známka nástupu krize středního věku :). Ostatně letos startují poslední z nás naposledy v kategorii „MA“.

Na startu ročníku 2018 na viděnou!