Cykloturistické akce Vrchařské koruny jsem zaznamenal již před časem, a jakmile se vypsala také Krušnohorská, začalo mi to vrtat hlavou.

Jak jsem se dočetl na webu, původním autorem myšlenky je Adam Hloch, který v roce 2013 připravil Vrchařskou korunu Valaška a ostatní se postupně přidali. Tu krušnohorskou připravili Jakub Vršanský a Tomáš Chleborád.Vrchařské koruny:

http://www.vk-bike.eu/co-jsou-vrcharske-koruny

Vrchařská koruna Krušných hor (VKKH):

https://vkkh.webnode.cz/

Přejezd Krušných hor a zdolávání VKKH 2017 jsem odstartoval v pátek 11. 8. kolem poledne z městečka Luby u Chebu. První noc jsem spal na stolu v saloonu v prázdném westernovém městečku ve Vysoké Peci.  Druhou noc jsem to zapíchnul v lese těsně pod Jelení horou. Dokončil jsem v neděli 13.8. cca v 19. hod. Jel jsem sám.S ohledem na předpověď počasí a fakt, že jedu sám, jsem jel „na těžko“, takže to byl docela masakr. Hlavně zdolávání vybraných vrcholů.  Např. na Tisovský vrch s naloženým kolem v průtrži, to fakt bylo výživné. Dost jsem totiž podcenil přípravu a průzkum přístupu na vypsané vrcholy. Vlastně jsem dostal GPX od jednoho z organizátorů, to jsem přes mapy.cz vytisknul v hrubém měřítku a jen s tím vyrazil, aniž bych to nějak zkoumal.

Počasí bylo první dva dny otřesné, takže to moc neodsýpalo a bylo dost na morál. Teploty se během celého víkendu držely kolem a často pod 10 oC a prakticky neustále pršelo. Vlastně jsem nakonec byl rád, že jedu sám, byla to slušná meditace.


Výbava: Kolo Cube Reaction 29, Nosič Thule pack and pedal, Brašny Arsenal 465 bez hlavní horní brašny, Vodotěsný vak na spacák Arsenal  313.

Spaní: Hannah skyline 4 + 30m parašňůry, nafukovaci karimatka Pinguin, Spacák Husky – Husky

Zabaleno: US army poncho, suchá první vrstva na spaní, návleky na ruce a nohy, návleky na tretry, 2x duše, lepení, základní nářadí, power banka, čelovka, nůž, malý pepřový sprej, pár tatranek, malá šiška salámu, ¼ chleba, 4x müsli tyčinka.


Příště si musím méně naložit kolo a našroubovat do treter kolíky. Na druhou stranu zase nevím, co bych nechal doma. Tahle vyjížďka mě finálně přesvědčila, že bych měl přejít na bikepackingový styl balení. Menší objem mě donutí snížit váhu vybavení. Pár dní po vyjížďce jsem zakoupil lehoučkou a opravdu nepromokavou bundu. Další je na řadě spacák, 1,8 kg Husky + 1 kg vaku od Arsenalu je hrozně moc a navíc je to objemné a neforemné.  Bikepackingové  brašny jsem začal vybírat, index nasdílím.Celkem jsem při zdolávání koruny natočil cca 260km a 5700m výškově.

Průlet den 1, Průlet den 2, Průlet den 3

Děkuji všem zapojeným za přípravu a organizaci !