Prázdninová Bikolka se tento rok stlačila do formátu „mikroBikolky“ v rámci prodlouženého víkendu u nás v Krušných horách. Za cíl byla stanovena opuštěná nacistická továrna poblíž Nejdku, trasa vedla z Litvínova tam a zpět. Počasí nám přálo, Krušné hory jsou krásné.

Trasu jsme nastavili odpočinkově, jeli jsme se směrem Litvínov – Hora Sv. Kateřiny  – Kálek. První noc jsme přečkali pod širákem v Načetíně. Druhý den jsme pokračovali kolem vodní nádrže Přísečnice do Loučné pod Klínovcem, na Boží dar. Druhý bivak jsme rozbili nad Horní Blatnou. Třetí den dopoledne jsme dojeli na opuštěnou nacistickou továrnu.

Objekt uprostřed lesů je opravdu působivý a stojí za bližší prozkoumání. Ostatně myslím, že jsem ho zahlédl i v jedněch cyklotoulkách na ČT.


Zpátky jsme jeli opačným směrem, kde to šlo, zkoušeli jsme volit jinou trasu. Poslední noc jsme přečkali v Měděnci prakticky uprostřed obce.

Pokud si dáte práci s průzkumem trasy a moc nespěcháte, dát se po cestě najít hromada zajímavostí. Zaniklé obce, vodojemy, vodopádky, jezírka, rokle ..apod. Připojuji několik fotek.Výbava: Kolo Scott Sportster, Nosič Arsenal 001, Brašny Arsenal 465 , Arsenal  313 vodotěsný vak na spacák.

Spaní: Hannah skyline 4 + 30m parašňůry, nafukovaci karimatka Pinguin, Spacák Husky – Husky